Zihin açıcı, ilham veren videolar

Arif Ceylan/ Eylül 3, 2016/ Teknoloji & Yazılım/ 0 comments

Maalesef böyle bir sitenin varlığından yakın zamanda haberdar oldum. İnternette gezinirken karşıma çıkan ted.com süper ötesi videolar barındırıyor. Yetkin insanların katılımcı olarak konferans verdiği videoların bulunduğu sitede aynı zamanda türkçe alt yazı seçeneği de bulunuyor. Her videoda türkçe alt yazı bulunmasa da oldukça fazla türkçe alt yazıya sahip video var.

Teknoloji, astronomi, robotik, yapay zeka, astronomi, kişisel gelişim gibi kategorileri bulunan sitedeki her video izlemeye değer…

Siteye girdikten sonra menüden watch-ted talksa tıklayıp, languages-other languages bölümünden türkçeyi seçtiğinizde karşınıza türkçe alt yazılı videolar çıkmakta.

Direkt alttaki linke tıklayarak da belirttiğim bölüme ulaşabilirsiniz.

https://www.ted.com/talks?sort=newest&language=tr

Aynı zamanda sitenin mobil uygulaması da mevcut. Uygulamadan da videoları alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Şu an her gece yattığımda tabletten birkaç video izliyorum.

 

tedvideo

Sitede aynı zamanda Elif Şafak’ın da videosu bulunmaktaymış. Henüz onu izlemedim.

Videoların 5 dakika ile 20 dakika arasında süresi bulunmakta. Ben izlediğim hiçbir videodan sıkılmadım ve bana çok şey kattığını belirtebilirim. Umarım siz de size ilham verecek, zevk alabileceğiniz videoları bulabilirsiniz.

iyi seyirler.

 

Share this Post

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*